';
side-area-logo
OGRÓD JAPOŃSKI PISARZOWICE

Ogrody japońskie mają naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Należy go tak pielęgnować, aby jak najstaranniej ukryć działania człowieka. Ideałem dla japońskich ogrodników jest odpoczynek wśród dzikiej przyrody. Jeden z tekstów dotyczących urządzania ogrodów japońskich (XI w.) mówi: ucz się od natury, lecz jej nie kopiuj.

Istnieje kilka rodzajów ogrodów japońskich, ale wszystkie cechuje harmonia, prostota, asymetria i elegancja. Dwa podstawowe style ogrodów to TSUKIYAMA z małymi pagórkami, kamieniami symbolizującymi góry, stawami naśladującymi morza i jeziora oraz KARESANSUI – styl suchego ogrodu ze żwirem przedstawiającym wodę, głazami wyobrażającymi wyspy i grabionym piaskiem imitującym uderzające w nie fale.

Niezbędny element w klasycznym ogrodzie japońskim to woda – wnosi do ogrodu życie, ruch. Czasem bywa zastąpiona nieregularną plamą jasnego żwiru. Konieczny jest także kamień – symbolizuje niezmienność i trwałość przyrody. Głazy użyte do dekoracji ogrodu powinny mieć naturalną formę, taki sam kolor i fakturę. W roślinności dominuje kolor zielony.  Najczęściej używane rośliny to: azalie japońskie, klony palmowe, magnolie i wiśnie oraz peonie. W japońskim ogrodzie znajdziemy także kamienne latarnie i ścieżki ułożone z pojedynczych płaskich kamieni.

Piwonia drzewiasta – królowa orientu

Piwonie – gdzie i jak je posadzić Piwonie drzewiaste ( peonia suffruticosa ), to jedne z najstarszych roślin ozdobnych uprawianych przez człowieka. Pierwsze wzmianki o nich pochodzą z Chin, z

Continue
WYNAJEM OGRODU JAPOŃSKIEGO

Wynajmujemy Ogród japoński w Pisarzowicach by podzielić się z Państwem orientalnym pięknem i unikatową harmonią naszego ogrodu, która z pewności dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas  imprez prywatnych i firmowych a także  pokazów oraz  sesji ślubnych, modowych i produktowych. Kontakt tel. 785 188 536

imprezy okolicznościowe

Uroczystości  rodzinne,  wesela ,

Spotkania klasowe, odbywające się

w znajdującej się na terenie ogrodu

Herbaciarni Satomi.

sesje fotograficzne

Sesje ślubne, modowe, produktowe,

Cosplay,  prezentacje  i  pokazy,

Sesje związane z kulturą Japonii

i Dalekiego Wschodu

ROŚLINY OGRODU JAPOŃSKIEGO

Ogród japoński tworzą wyjątkowe

rośliny, które  nadają mu

unikatowy i orientalny charakter

azalie japońskie
azalie japońskie
Lorem ipsum
bonsai ogrodowy
bonsai ogrodowy
Lorem ipsum
glicynie
glicynie
Lorem ipsum
klony japońskie
klony japońskie
Lorem ipsum
piwonie
piwonie
Lorem ipsum
pozostałe
pozostałe
Lorem ipsum
wiśnie japońskie
wiśnie japońskie
Lorem ipsum
azalie2

Ogród japoński Pisarzowice

KWITNĄCE AZALIE JAPOŃSKIE

Kwitnące azalie japońskie to jeden z symboli prawdziwego ogrodu japońskiego.  Zwane w Kraju Kwitnącej Wiśni „tsutsuji”, azalie należące do grupy roślin wrzosowatych prezentują swe piękno jako dywany utkane z tysięcy drobnych kwiatów o intensywnych kolorach. Kwitnące azalie to prawdziwa ozdoba majowego ogrodu.  Są także znakomitym wzbogaceniem naszych ogrodów skalnych, balkonów i tarasów. W naszym ogrodzie japońskim w Pisarzowicach staramy się pokazać Państwu azalie japońskie rosnące w dwóch formach: jako naturalny, swobodnie rosnący krzew  oraz w  stylu „karikomi”.

azalie1
OGRÓD JAPOŃSKI w Pisarzowicach - metamorfozy

Ogród japoński w Pisarzowicach o każdej porze roku wygląda inaczej…  Wiosną, latem, jesienią czy zimą…. kolejno  odsłania nam swoją nową, niepowtarzalną twarz. W tym dziale pragniemy pokazać Państwu stopniową metamorfozę naszego ogrodu oraz  tzw. „mini ogrody japońskie”, tworzone przez nas przy okazji wystaw ogrodniczych,  dni otwartych naszej szkółki oraz jako przykładowe ogrody będące inspiracją dla naszych klientów.